RWE nie zamierza jednak na tym poprzestać, a potencjalnych nowych klientów przekonuje do skorzystania ze swej oferty tym, że jako producent energii elektrycznej stawia na rozwiązania ekologiczne, innowacyjne i sprawdzone. Istotnym argumentem w tym kontekście jest fakt, że niedawno (20.10.2015) w Opalenicy została przez RWE uruchomiona już siódma farma wiatrowa w Polsce, a do końca bieżącego roku w planach jest oddanie do użytku ósmego obiektu o nazwie „Nowy Staw II”, składającego się z czternastu turbin o sumarycznej mocy 28 MW. Dzięki temu łączna moc generowana przez należące do RWE Polska farmy wiatrowe wzrośnie do 240 MW jeszcze w tym roku, a na lata kolejne firma zakłada inwestycje w sektorze odnawialnych źródeł energii w Europie na poziomie pół biliona euro rocznie. Spora część tej kwoty jest przewidziana na inwestycje w Polsce – RWE zamierza wybudować na terenie naszego kraju kolejne farmy wiatru o mocy ponad 300 MW.

Dobra zmiana to zmiana na lepsze

Z punktu widzenia klienta najważniejszym powodem do ewentualnej zmiany dostawcy energii elektrycznej są oczywiście atrakcyjniejsze oferty taryfowe. Pod tym względem największy wybór mają mieszkańcy Warszawy, którzy mogą zdecydować się na jedną z pięciu propozycji w zależności od swych potrzeb. RWE posiada także ofertę o zasięgu ogólnopolskim, której największą zaletą jest niewątpliwie gwarantowana przez dostawcę stała cena prądu w całym okresie trwania umowy (szczegóły tutaj). W zależności od tego, czy umowa podpisywana jest na 2 czy na 3 lata, klienci otrzymują inną stawkę za kWh – dla umowy dwuletniej to 0,2977 zł brutto, natomiast dla umowy trzyletniej 0,2952 zł brutto.

Technologiczny skok w przyszłość

Według prognoz i szacunków Grupy RWE (której częścią jest RWE Polska) w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat profil produkcji energii elektrycznej w Polsce i na świecie dość diametralnie się zmieni – z krajobrazów naszych miast znikną najprawdopodobniej elektrownie węglowe (jako nieopłacalne i nieekologiczne), powoli będą także tracić na znaczeniu elektrownie atomowe (z uwagi na zagrożenie, jakie stanowią dla środowiska i życia ludzkiego). W związku z tym inwestycja w „zielone” technologie jest krokiem nie tylko rozsądnym, ale przede wszystkim rozwojowym w dłuższej perspektywie.

Dobra alternatywa

Należące do RWE farmy wiatrowe, które obecnie zasilają ponad 200 tysięcy polskich gospodarstw domowych udowadniają, że stanowią dobrą alternatywę dla elektrowni tradycyjnych, a fotowoltaika, choć w Polsce nadal jest jeszcze w powijakach, również należy do rozwiązań, w które warto zainwestować już teraz. Grupa RWE prowadzi także intensywne badania na polu efektywnego wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych w stacjach ładowania samochodów elektrycznych przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Dzięki ukierunkowaniu na innowacyjne, proekologiczne i nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji i dystrybucji energii elektrycznej RWE chce przekonać do swych usług jak największą liczbę odbiorców. Wszystko wskazuje na to, że warunki oferowane przez RWE są na tyle atrakcyjne, by nawet najwięksi gracze na polskim rynku energetycznym mogli czuć się zagrożeni.